dg

+95 7281 310

ul. Myśliborska 60, 66-400 Gorzów Wlkp.

Materiały opałowe

Oferujemy ekologiczne materiały opałowe w atrakcyjnych cenach pochodzące od sprawdzonych dostawców.

Węgiel

Najpopularniejszymi rodzajami węgla opałowego są obecnie: orzech, koks, kostka i ekogroszek. Pierwszy z nich to największy pod względem ziaren i najbardziej uniwersalny materiał opałowy, który można wykorzystywać we wszelkiego rodzaju piecach. Koks to chemicznie przetworzony produkt, który wyróżnia większa wartość opałowa niż węgla kamiennego. Kostka z kolei jest najbardziej ekologiczna i posiada wysoką kaloryczność.

Ekogroszek

Węgiel kamienny, który charakteryzuje się wyjątkowo niewielką wielkością ziaren (od 5 do 25 mm), a także niską zawartością siarki (od 0 do 1%) i popiołu (od 0 do 10%)., zamykającą się kolejno w przedziale od 0 do 1% oraz od 0 do 10%. To materiał tani, bardziej ekologiczny, łatwy w użyciu, wydajny i bezpieczny dla kotłów oraz kominów, których żywotność przy stosowaniu ekogroszku znacznie się wydłuża. Ten rodzaj węgla może być ponadto stosowany we wszystkich kotłach z automatycznym podajnikiem.

Brykiet

Regularny blok sprasowanego materiału sypkiego. Jako materiał opałowy, wykonywany jest z mieszanki różnych palnych składników (np. trocin, torfu, miału, węgla drzewnego, słomy itp.)sprasowanych pod ciśnieniem.

Pellet

Produkt grzewczy należący do grupy biopaliw, w przypadku których energię uzyskuje się ze spalania surowców odnawialnych poddanych granulowaniu. Najczęściej występującą formą tego paliwa jest pellet drzewny tworzony ze sprasowania trocin, które powstają podczas prac tartacznych oraz innych działań związanych z obrabianiem produktów drzewnych.

Pellet węglowy VARMO

Innowacyjney kompozytowe paliwo stałe, którego produkcja opiera się na zastosowaniu flotokoncentratów oraz lepiszcz będących mieszanką biokomponentową. Paliwo zostało zaprojektowane w sposób istotnie zmieniający kinetykę spalania, nadając mu wyraźne atrybuty ekologiczne, uprawniające do kwalifikacji paliwa, jako paliwa nowej generacji. VARMO projektowane jest z przeznaczeniem do wykorzystywania w nowoczesnych kotłach z automatycznym podawaniem paliwa, czyli kotłach z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym. W swojej ofercie posiadamy również drewno kominkowe, podrozpałkę oraz korę sosnową, oraz i drewno budowlane i do ogrodów. Materiały te pochodzą z fabryki Dregóru i sprzedajemy je bezpośrednio po cenach producenta. Zapraszamy!